Trwa ładowanie...
d4bmz3r
sejm
02-10-2008 17:00

Pakt Gospodarczy - propozycja PO

W odpowiedzi na pakiet antykryzysowy Prawa i Sprawiedliwości Platforma Obywatelska przedstawiła 10- punktowy Pakt Gospodarczy. Wśród propozycji jest m.in nowelizacja konstytucji umożliwiająca przyjęcie przez Polskę w 2011 roku wspólnej waluty euro, poparcie dla budżetu państwa na 2009 rok przygotowanego przez rząd, a także przyjęcie ustawy o Komitecie Stabilności Finansowej.

Share
d4bmz3r

W pakcie gospodarczym PO znalazły się również propozycje przyjęcia nowelizacji ustawy o podatku VAT, nowej ordynacji podatkowej, ustawy o upadłości konsumenckiej, nowelizacji prawa budowlanego i ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.

Jednocześnie szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski podkreślił, że jego ugrupowanie nie zgadza się z wypowiedziami posłów PiS, jakoby Polsce obecnie groził kryzys gospodarczy. _ Nie ma naszej zgody na to, żeby dzisiaj Polaków straszyć kryzysem, żeby na kryzysie który jest w Stanach Zjednoczonych, próbować odbudowywać zaufanie publiczne _- podokreślił.

Zbigniew Chlebowski powiedział, że _ ma wrażenie, iż politycy PiS żerują na kryzysie i wykorzystują go do bliżej nieokreslonych działań w kraju _.

Zbigniew Chlebowski zaznaczył, że jego ugrupowanie z satysfakcją przyjęło decyzję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o wycofaniu wniosków o votum nieufności dla marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego. Wyraził nadzieję, że _ jest to jest jakaś wewnętrzyna refleksja nad tym, że czas skończyć spory w Sejmie i przejść do poważnych projektów, zmian i wyzwań, jakie stoją przed polskim parlamentem _.

d4bmz3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bmz3r