Trwa ładowanie...
d2pae52

Paliwa znowu zdrożeją?

Ceny paliw mogą znowu wzrosnąć. Powód? Dostosowanie stacji benzynowych do unijnych dyrektyw oraz spełnienie wymogów Głównego Urzędu Miar. Ceny paliw mogą skoczyć nawet o 10 groszy na litrze - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Share
Paliwa znowu zdrożeją?
Źródło: Jupiterimages
d2pae52

Tylko w tym roku cena paliwa zwiększyła się o 13-16 groszy na litrze z powodu wyższego VAT-u, opłaty paliwowej i likwidacji ulgi biokomponentowej (zapowiedzianej na 1 maja). A to dopiero początek.

Minister Gospodarki ma w maju podpisać rozporządzenie, które zmusi stacje benzynowe do montażu specjalnych urządzeń do odzyskiwania oparów paliwa ulatniających się podczas tankowania. Dodatkowo Główny Urząd Miar domaga się, aby wszystkie stacje zalegalizowały zbiorniki magazynowe. Ma to wszystko kosztować stacje nawet blisko 900 mln zł.

Koszt instalacji na jednej tylko stacji to około 130 tys. zł. Zostanie on z pewnością przerzucony na kupujących.

Właściciel małej stacji w Białobrzegach twierdzi, iż aby instalacja pochłaniacza zwróciła się w ciągu dwóch lat, na każdym litrze paliwa będzie musiał zarabiać przynajmniej 5-7 groszy więcej. W przeciwnym razie pozostanie mu zwinięcie interesu.

d2pae52

Podziel się opinią

Share
d2pae52
d2pae52