Trwa ładowanie...

Paliwo coraz tańsze.

Mimo tego że w rejonach strategicznych dla wydobycia (Bliski Wschód) i tranzytu (Ukraina) ropy oraz gazu trwają coraz bardziej krwawe konflikty, nie odbija się to na cenach paliwa.

Paliwo coraz tańsze.Źródło: AFP
d3m6qgm
d3m6qgm

„W ostatnim tygodniu wszystkie rodzaje paliw tanieją 1 gr/l. Średnie ceny detaliczne w środę, 17 września br. to zatem: ON 5,19 zł/l; Pb95 5,30 zł/l; LPG 2,62 zł/l” - poinformowała w najnowszym komunikacie Polska Izba Paliw Płynnych.

Izba przygotowała także zestawienie cen paliwa w poszczególnych regionach Polski. Różnice bywają dosyć spore. Najtańszy olej napędowy ma tradycyjnie woj. śląskie: średnia 5,13 zł/l. Najdrożej tankują kierowcy aut z silnikami wysokoprężnymi w zachodniopomorskim 5,29.
Najtańszą benzynę znajdziemy w Małopolsce: średnia 5,25 zł/l (-3 gr/l). Znacznie drożej jest w sąsiednim województwie podkarpackim: 5,41 zł/l. Najtańszy autogaz ma także Małopolska: 2,52 zł/l (-2 gr/l) a najdroższy jest na Mazowszu 2,71 zł/l.

W niektórych województwach ceny paliwa obniżyły się w ciągu tygodnia nawet o kilka groszy. Zaczynają się pojawiać spekulacje, że rynek surowców jest poddawany politycznej presji – tak, aby niskie ceny odbiły się na finansach żyjącej z ropy i gazu Rosji (podobny manewr zastosowano w latach 80.).

d3m6qgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m6qgm