Trwa ładowanie...
d3obpou

PAP uruchamia nowy portal

Polska Agencja Prasowa uruchamia nowy ogólnodostępny portal KURIER PAP, adresowany głównie do mediów lokalnych - poinformowała w poniedziałek p.o. prezesa PAP Lidia Sobańska. Portal, dodała, powstał dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego.

Share
d3obpou

Sobańska podkreśliła, że dobra jakość mediów lokalnych jest w interesie lokalnych społeczności, stąd "Polska Agencja Prasowa, realizując swoją misję, stara się pomagać tym mediom", np. prowadząc serwis samorządowy. Jednak misja jest w pewnym stopniu ograniczona możliwościami budżetowymi - dodała.

"Dlatego z radością powitaliśmy inicjatywę Narodowego Banku Polskiego, aby stworzyć taki projekt ogólnodostępny, dla mediów lokalnych, który nazywa się KURIER PAP" - powiedziała p.o. prezesa PAP.

W portalu tym, jak mówiła, obecna będzie przede wszystkim tematyka finansowa, w tym informacje o finansach samorządów.

d3obpou

"Mamy taką ambicję, aby ten serwis stał się źródłem codziennych informacji dla mediów lokalnych, aby media z tego portalu korzystały, dlatego udzielamy tzw. wolnej, bezpłatnej licencji na wykorzystanie zawartych w tym serwisie informacji na łamach swoich mediów" - zaznaczyła Sobańska.

Reprezentujący NBP wicedyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw Zbigniew Augustynowicz dodał, że jednym z celów banku centralnego jest działalność edukacyjna, tym bardziej że poziom wiedzy ekonomicznej polskiego społeczeństwa jest "stosunkowo niski". Tymczasem, jak zaznaczył, "życie finansowe się komplikuje" i wzrasta zapotrzebowanie na specyficzne informacje, dotyczące właśnie finansów.

Stąd potrzebny był serwis finansowy, który będzie docierał m.in. do środowisk lokalnych, potrzebujących takiej wiedzy, ale mających ograniczony do niej dostęp - mówił dyr. Augustynowicz.

Jak zaznaczył, projekt portalu PAP został "przyjęty przez NBP z zainteresowaniem", a po poznaniu szczegółów "z bardzo dużym zadowoleniem". "Cieszymy się bardzo, że w dniu dzisiejszym inaugurujemy ten nasz wspólny projekt" - powiedział przedstawiciel NBP.

d3obpou

Portal KURIER PAP będzie ogólnodostępny. Media lokalne będą mogły zarejestrować się na portalu i zostawić dane, na które będą otrzymywać newsletter. Zawarte w newsletterze informacje będzie można bezpłatnie pobrać i wykorzystać, oczywiście z powołaniem się na źródło. Portal będzie miał wydzieloną część dotyczącą spraw lokalnych, będzie także zawierał m.in. skrócone informacje z ogólnego, bieżącego serwisu PAP.

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou