Trwa ładowanie...
d1quzie
IAR
Gospodarka

Paryska giełda w górę

Na paryskiej giełdzie zanotowano wyraźny wzrost wartości akcji. Podobnie jak inne europejskie rynki, giełda w stolicy Francji pozytywnie zareagowała na zawarte wczoraj porozumienie państw strefy euro o wspólnym działaniu przeciwko kryzysowi finansowemu.
Share
d1quzie

Już w trzydzieści minut po otwarciu paryskiej giełdy wartość tutejszego wskaźnika CAC 40 wzrosła o ponad 6 punktów procentowych. Po dwóch godzinach intensywnych transakcji giełdowa hossa wyniosła 7,2 procent.

Na tej zmianie atmosfery na giełdzie najbardziej skorzystały te akcje, które w największym stopniu spadły w ciągu katastrofalnego ubiegłego tygodnia. I tak na przykład wartość akcji francusko-belgijskiego banku Dexia podskoczyła ponad 12 procent. Wśród przedsiębiorstw korzystających z poprawy sytuacji na giełdzie można wymienić również kilka innych banków.

Właśnie te instytucje były tematem dyskusji podczas szczytu państw strefy euro. Celem spotkania było niedopuszczenie do upadłości banków jako jednostek finansujących całą gospodarkę. Reakcja paryskiej giełdy zdaje się wskazywać, że decyzje grupy euro zostały przyjęte pozytywnie.

d1quzie

Podziel się opinią

Share
d1quzie
d1quzie