Trwa ładowanie...
lekarz

Pediatrzy pilnie poszukiwani

Po tragicznej śmierci 2,5-rocznej Dominiki ze Skierniewic Ministerstwo Zdrowia chce wydzielić dla dzieci przychodnie nocne. Mamy jednak za mało pediatrów
Share
Pediatrzy pilnie poszukiwani
d2hzy3k

Po tragicznej śmierci 2,5-rocznej Dominiki ze Skierniewic Ministerstwo Zdrowia chce wydzielić dla dzieci przychodnie nocne. Mamy jednak za mało pediatrów - alarmuje "Rzeczpospolita".

Dzięki wydzielonej opiece pediatrycznej w nocnych przychodniach rodzice mieliby dostęp do specjalisty przez całą dobę. Resort proponuje też, by w przychodniach rodzinnych opiekunowie mogli zapisać swoje dziecko do pediatry, a nie lekarza pierwszego kontaktu.

To się teraz nie uda, bo brakuje pediatrów - ocenia prezes federacji Porozumienie Zielonogórskie Jacek Krajewski. Jak mówi, większość takich medyków zrobiła dodatkowo specjalizację z medycyny rodzinnej i pracują jako lekarze pierwszego kontaktu - leczą i dorosłych, i dzieci.

d2hzy3k

Według statystyk MZ na koniec 2011 r. w kraju we wszystkich placówkach medycznych pracowało 5654 pediatrów.

Polecamy: Obetną stawkę godzinową za pracę?

Jak tłumaczy "Rz", jest ich niewielu, bo NFZ za usługi pediatryczne płaci znacznie mniej niż np. za kardiologiczne czy okulistyczne. Więc młodzi lekarze nie garną do tego, by robić taką specjalizację. MZ zapowiada jednak, że na uczelniach specjalizacje pediatryczne i geriatryczne będą traktowane priorytetowo.

(AS)

Praca tymczasowa dla każdego. Sprawdź oferty!

d2hzy3k

Podziel się opinią

Share
d2hzy3k
d2hzy3k