Trwa ładowanie...
d12pcb3
20-01-2016 08:16

Pfleiderer Grajewo sfinalizował przejęcie Pfleiderer GmbH

Warszawa, 20.01.2016 (ISBnews) - Pfleiderer Grajewo zamknął transakcję odwrotnego przejęcia Pfleiderer GmbH, podała spółka.

d12pcb3
d12pcb3

"Ta bardzo złożona transakcja, która obejmowała odwrotne przejęcie Pfleiderer GmbH przez Pfleiderer Grajewo przyczyniła się do powstania jednej z wiodących polskich spółek, a także silnego lidera rynku w Europie. Teraz skupimy się na jeszcze większym zbliżeniu i wykorzystaniu połączonych silnych stron" - skomentował prezes Michael Wolff, cytowany w komunikacie.

Do końca lutego Grupa zamierza zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie w celu powołania nowej rady nadzorczej, której skład odzwierciedlać będzie zmiany własnościowe. Kandydaci na nowych członków to doświadczeni polscy eksperci branżowi i specjaliści, podano również.

Proces integracji, rozpoczęty w ubiegłym roku, zostanie zakończony zgodnie z planem. Zakłada się, że pełna integracja Pfleiderer Grajewo i Pfleiderer GmbH przyniesie do końca 2018 r. synergie w wysokości do 30 mln euro rocznie, przypomina spółka.

Łączne wartość brutto transakcji, włączając w to ofertę prywatną oraz akcje przekazane przez Atlantik jej wybranym wierzycielom w ramach spłaty w naturze, wynosić będzie ok. 744 mln zł.

d12pcb3

Pod koniec czerwca ub.r. Pfleiderer Grajewo podał, że przeprowadzi odwrotne przejęcie Pfleiderer GmbH, sfinansowane z oferty nowych akcji. W celu sfinansowania przejęcia, spółka miała wyemitować do 40 mln akcji w drodze oferty publicznej. Uprawnieni akcjonariusze decydujący się na zakup akcji skorzystają z pierwszeństwa przydziału, które zapewni, że ich udziały nie zostaną rozwodnione w związku z planowanym podwyższeniem kapitału. Atlantik - akcjonariusz pośrednio kontrolujący Pfleiderer Grajewo, poinformował, iż nie przewiduje uczestniczenia w podwyższeniu kapitału i może sprzedać część swoich akcji.

Pod koniec lipca Akcjonariusze Pfleiderer Grajewo zatwierdzili podwyższenie kapitału spółki poprzez emisję do 40 mln akcji, w związku z planowaną integracją spółki z Pfleiderer GmbH.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. W 2014 r. miała 1 522,82 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d12pcb3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12pcb3