Trwa ładowanie...

Pięciu chętnych na TVN

Prezes TVN Markus Tellenbach poinformował w czwartek, że ponad pięć firm
jest zainteresowanych kupnem od ITI udziałów TVN. Dodał, że w najbliższych tygodniach rozpoczną się
rozmowy zarządu TVN z potencjalnymi inwestorami.

Pięciu chętnych na TVNŹródło: autor: Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC BY-SA 3.0
d1karyt
d1karyt

Prezes zaznaczył, że będą to inwestorzy międzynarodowi. Nie wykluczył też inwestorów z branży finansowej.

Grupa ITI poinformowała, że rozważa różne opcje dotyczące ewentualnej sprzedaży całego posiadanego przez nią pośrednio pakietu akcji TVN. Wcześniej w mediach pojawiły się informacje, że przejęciem TVN mogą być zainteresowani: Fox, Time Warner i Bertelsmann.

W czwartek na konferencji przedstawiciele spółki podali, że zysk przypadający akcjonariuszom TVN wyniósł w II kw. 2011 roku 68 mln zł. Podczas, gdy w II kwartale 2010 roku było to 98 mln zł straty.

- Wyniki drugiego kwartału w pełni potwierdzają nasze założenia dla całego roku: rynek reklamy telewizyjnej przyspiesza zgodnie z naszymi oczekiwaniami, platforma +n+ kontynuuje poprawę swojej rentowności, a wyniki Onet są dodatkowo stymulowane przez wyjątkowe tempo wzrostu rynku reklamy internetowej - uważa Tellenbach.

d1karyt

- Wszystkie najważniejsze wskaźniki operacyjne, takie jak udziały w oglądalności, liczba abonentów i zaangażowanie użytkowników naszych serwisów internetowych są realizowane zgodnie z planem i jesteśmy przekonani, że osiągniemy wszystkie cele roczne. Biorąc pod uwagę fakt, że nasz strategiczny udziałowiec ogłosił zamiar sprzedaży udziałów w TVN, zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres naszych oczekiwań co do przyszłości, którymi dzielimy się z rynkiem. Wierzymy, że pomoże to wszystkim zainteresowanym w obiektywnej i właściwej ocenie tak ważnej potencjalnej transakcji - dodał.

Grupa TVN szacuje, że jej roczne skonsolidowane przychody wzrosną o ok. 7 proc. w 2011 roku, a w 2012 roku o ok. 11 proc. W latach 2013-2015 przychody te mają rosnąć rocznie o ok. 10 proc. Z kolei nakłady inwestycyjne w latach 2011-2012 mają wynieść ok. 500 mln zł.

Przychody w II kw. 2011 roku wzrosły o 10 proc. do ok. 724 mln zł (rok temu: 658 mln zł). Przychody ze sprzedaży segmentu nadawania i produkcji telewizyjnej wzrosły o ok. 29 mln zł (o 7 proc. do 483 mln zł). Przychody ze sprzedaży segmentu online wzrosły o ok. 12 mln zł - o 19 proc. do 72 mln zł, z 60 mln zł w analogicznym okresie 2010 r.

Portal Onet zwiększył swoje przychody o 8 mln zł, czyli o 15 proc. rok do roku, podczas gdy pozostałe serwisy internetowe, głównie Zumi.pl - multimedialny lokalizator internetowy, zapewniły przychody wyższe o 4 mln zł niż rok temu.

d1karyt

Grupa TVN - która należy do Grupy ITI - jest właścicielem dziesięciu kanałów telewizyjnych: TVN, TVN7, TVN24, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, Telezakupy Mango, ITVN, NTL. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od grudnia 2004 roku, będąc częścią indeksu WIG 20. Do Grupy TVN należy Grupa Onet.pl, w skład której wchodzi: Onet.pl, OnetBlog, Sympatia.pl, Onet.tv, OnetLajt, OnetSkype, Zumi, tvn24.pl i Plejada.pl.
W październiku 2006 roku Grupa ITI wprowadziła na rynek platformę cyfrową "n". Do Grupy ITI należą też: sieć kin Multikino oraz klub piłkarski Legia. Holding posiada też udziały w Wydawnictwie Pascal i Tygodniku Powszechnym. (PAP)

d1karyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1karyt