Trwa ładowanie...

Pierwsze PPP na Mazowszu

Podwarszawska gmina Karczew zawarła w środę pierwszą na Mazowszu umowę z wykorzystaniem partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Siemens zmodernizuje budynki użyteczności publicznej w mieście. Partnerzy zostaną razem przez 14 lat - informuje "Puls Biznesu".

Pierwsze PPP na MazowszuŹródło: MICHELE TANTUSSI / AFP
d1wdjrv
d1wdjrv

Niemiecki Siemens zaprojektuje, sfinansuje i przeprowadzi termomodernizację 10 budynków użyteczności publicznej w podwarszawskiej miejscowości. Oferta niemieckiego koncernu była jedyną, jaka wpłynęła do gminy; firma zagwarantowała wymierne oszczędności na ogrzewaniu m.in. w szkołach, przedszkolach, przychodni zdrowia.

- Korzyścią Siemensa będzie opłata za dostępność, płacona w ratach przez 14 lat. Łączna wartość wynagrodzenia partnera prywatnego to ponad 10 mln zł - mówi Rafał Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz, która wspomagała gminę przy transakcji.

Projekt będzie finansowany hybrydowo - ok. 20 proc. nakładów będzie pochodziło z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Systemu Zielonych Inwestycji.

Siemens ma już na koncie podobną inwestycję w Radzionkowie na Śląsku.

d1wdjrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wdjrv