Trwa ładowanie...
sport

Pierwsze quady z Polski

Siedem milionów złotych będzie kosztować pierwsza w Polsce fabryka produkująca quady, która powstaje w Podgrodziu, pod Dębicą, na Podkarpaciu. Inwestorem jest jeden z największych producentów rowerów w kraju, firma Arkus&Romet Group - pisze "Nasz Dziennik".

Share
Pierwsze quady z Polski
Źródło: Jupiterimages
d1lfsjs

Jazda quadami to sport elitarny i ekskluzywny, ale znajdujący coraz więcej zwolenników. Stąd też stale rośnie zapotrzebowanie na tego typu sprzęt. Wprawdzie w ofercie poddębickiej firmy są już quady, ale sprowadzone głównie z Chin i Tajlandii - wyjaśnia gazeta i zapowiada, że wkrótce amatorzy sportu rowerowego będą mogli kupić wysokiej klasy sprzęt produkowany w Polsce.

W powstającej w Podgrodziu fabryce zostaną uruchomione dwie linie produkcyjne, będą też magazyny części gotowych i zamiennych. Inwestycja ma być gotowa w październiku br. Miesięczne możliwości produkcyjne firmy, która w fazie rozruchu zatrudni co najmniej 50 pracowników, sięgać będą około 5 tys. jednośladów. Poszerzeniem oferty ma być także produkcja skuterów i motocykli - pisze "Nasz Dziennik". (PAP)

d1lfsjs

Podziel się opinią

Share
d1lfsjs
d1lfsjs