Trwa ładowanie...

Pierwszy lot Boeinga 787 przełożony

Termin pierwszy lotu nowego samolotu pasażerskiego Boeing 787 znów został przesunięty. Przyczyną opóźnienia jest konieczność wprowadzenia

Pierwszy lot Boeinga 787 przełożonyŹródło: Boeing
d1hzsgv
d1hzsgv

dodatkowych wzmocnień strukturalnych samolotu.

Boeing 787 miał po raz pierwszy unieść się w powietrze 30 czerwca.

Przedstawiciele koncernu poinformowali jednak, że muszą dokonać wzmocnienia elementów łączących skrzydła samolotu ze zbiornikami paliwa.

d1hzsgv

Szef Boeinga Scott Carson zapewnia, że opóźnienie nie ma związku z doborem materiałów konstrukcyjnych samolotu, czyli zastąpieniem tradycyjnego aluminium lżejszymi materiałami kompozytowymi.

Według Carsona modyfikacje tego typu nie są niczym nadzwyczajnym. Szef Boeinga nie podał jednak nowej daty próbnego lotu.

Boeing 787 to dwusilnikowy samolot, który będzie mógł zabrać na pokład od 210 do 330 osób. Jego podstawową zaletą ma być niskie zużycie paliwa co pozwoli na zwiększenie jego zasięgu.

Światowe linie lotnicze zamówiły już ponad 850 nowych Boeingów. Opóźnienie w planach produkcji samolotu wynosi już jednak 2 lata, a pierwsze maszyny trafią do odbiorców najwcześniej w przyszłym roku.

Po ujawnieniu informacji o przesunięciu pierwszego lotu Boeinga 787 cena akcji amerykańskiego koncernu spadła o ponad 6 procent.

d1hzsgv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hzsgv