Trwa ładowanie...

PiS wie, jak pomóc najuboższym

Wiceprzewodnicząca Komisji Finansów Publicznych i posłanka PiS Beata Szydło powiedziała w programie "Sygnały Dnia" powiedziała, iż Prawo i Sprawiedliwość ma pomysł jak pomóc rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. - Przewidujemy jednorazowy dodatek w ciągu roku, w wysokości 600 zł. - zaznaczyła w radiowej Jedynce. Innym pomysłem PiS jest waloryzacja kwotowa dla tych emerytów, którzy mają najniższe uposażenia.

Share
PiS wie, jak pomóc najuboższym
Źródło: PAP
dnxhgk8

Szydło powiedziała, że PiS złożył projekt ustawy tzw. podatku drożyźnianego, która ma pomóc rodzinom w trudnej sytuacji. Według założeń takie rodziny mogłyby dostać raz na rok jednorazowy dodatek w wysokości 600 zł. Jak dodała pieniądze na ten dodatek miałyby pochodzić z innego projektu PiS, który miał być alternatywą do podwyżki VAT - tzw. podatku bankowego. - Przewidywane dochody dla budżetu państwa wynosiłyby 5 mld złotych - podkreśliła.

Drugą propozycją PiS mającej pomóc osobom o niskich dochodach jest waloryzacja kwotowa dla emerytów, którzy mają najniższe uposażenia. - Platforma Obywatelska wprowadziła w tej chwili od stycznia podwyżki podatku VAT, być może, że te podwyżki będą jeszcze po raz kolejny wprowadzone, bo przecież taki jest zapis w ustawie o finansach publicznych, my w związku z tym, żeby nie pogłębiać tego zróżnicowania społecznego i ekonomicznego różnych grup, proponujemy takie rozwiązania - uważa Szydło.

dnxhgk8

Podziel się opinią

Share
dnxhgk8
dnxhgk8