Trwa ładowanie...

Platformy wiertnicze do kontroli

Unia Europejska chce sprawdzić, czy wyciek ropy podobny do tego w Zatoce Meksykańskiej może powtórzyć się w Europie - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Część krajów na własną rękę rozpoczęła kontrole platform wiertniczych, a Norwegia częściowo wstrzymała wydobycie ropy.

Share
Platformy wiertnicze do kontroliŹródło: Jupiterimages
d1jd56s

Unia chce sprawdzić, czy wyciek ropy podobny do tego w Zatoce Meksykańskiej może powtórzyć się w Europie - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Część krajów na własną rękę rozpoczęła kontrole platform wiertniczych, a Norwegia częściowo wstrzymała wydobycie ropy.

Parlament Europejski po ekologicznej katastrofie w Zatoce Meksykańskiej chce wprowadzenia nowych norm bezpieczeństwa. Nie czekając na nie, Wielka Brytania zapowiedziała kontrole platform wiertniczych, a Norwegia zawiesiła wydobycie ropy na dużych głębokościach.

Przed katastrofą u wybrzeży Europy ostrzegał wczoraj Kenneth Abbot. Były pracownik BP twierdzi, że operacje koncernu na Morzu Północnym pozostają bez kontroli. Jego zdaniem, głównemu winowajcy wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej brak też ważnych atestów bezpieczeństwa.

d1jd56s

Komisja Europejska przyznała natomiast, że w unijnym prawie brak odpowiednich przepisów zapobiegających podobnym wypadkom. Za tworzenie nowego prawa zabrał się już Parlament Europejski oraz komisarz ds.energii Guenther Oettinger.

Po wybuchu odwiertu u wybrzeży Stanów Zjednoczonych gwałtownie spada wycena akcji British Petroelum. W ciągu niecałych dwóch miesięcy wartość koncernu spadła z 120 do 75 mld funtów.

WP / Dziennik Gazeta Prawna

d1jd56s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jd56s
d1jd56s