Trwa ładowanie...
wulkan
21-04-2010 17:30

PLL LOT: 80 proc. rejsów w środę

Polskie Linie Lotnicze LOT w środę wykonają 155 rejsów pasażerskich i 11 lotów czarterowych, po tym, jak tego dnia rano otwarta została przestrzeń powietrzna dla samolotów rejsowych. Jak poinformował PAP rzecznik przewoźnika, spółka wykona 80 proc. lotów.

PLL LOT: 80 proc. rejsów w środęŹródło: Boeing
d43c2eo
d43c2eo

- Nasze rejsy będą przywracane stopniowo, w ramach możliwości operacyjnych poszczególnych lotnisk. Do końca dnia wykonamy ok. 80 proc. naszych dziennych połączeń w kraju i za granicą - powiedział. Dodał, że wciąż nie można całkowicie wykluczyć ponownego zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską lub częścią państw europejskich.

LOT średnio wykonuje ok. 200 rejsów dziennie, w sezonie jest ich więcej.

LOT-em można polecieć z Warszawy m.in. do USA, Wiednia, Brukseli, Amsterdamu, Londynu, Rzymu, Paryża, Nicei, Monachium, Frankfurtu, Berlina, Bukaresztu. Z tych miast można również przylecieć do stolicy. Z Krakowa można lecieć do Chicago, Wiednia, Rzymu, Frankfurtu; z Katowic do Turynu, a z Gdańska, Wrocławia i Poznania do Frankfurtu i Monachium.

LOT lata również na trasach krajowych, m.in. z Warszawy do Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia, Szczecina.

d43c2eo

Rejsy czarterowe LOT zrealizuje m.in. z Warszawy do Taby (Egipt), Ovdy (Izrael) i Palma de Mallorca (Hiszpania) i z tych miast wróci; z Katowic - do Taby i z powrotem; odbędą się też czartery z Sharm-El-Sheikh (Egipt) do Warszawy i z Tel Avivu do Warszawy i Katowic.

LOT poinformował ponadto, że prowadzi sprzedaż biletów na wszystkie swoje rejsy, zarówno rozkładowe jak i czarterowe. Od czwartku będą się one odbywały zgodnie z rozkładem.

Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz powiedział w środę, że pasażerowie mogą spodziewać się opóźnień w rozkładzie lotów. Powodem są "korki na niebie" w ruchu lotniczym po otwarciu przestrzeni powietrznej dla samolotów rejsowych nad Polską i częścią Europy. Jak podkreślił, linia będzie się starała je minimalizować.

Rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz poinformował PAP, że w środę w polskiej przestrzeni powietrznej może się odbyć 50 proc. wszystkich dziennych lotów pasażerskich, w tym PLL LOT, ale nie tylko.

PAŻP o godz. 7 rano w środę otworzyła niebo dla samolotów pasażerskich. Oznacza to, że na wszystkich polskich lotniskach mogą lądować i startować samoloty. Od czwartku operacje te nie mogły być w pełni wykonywane, ponieważ Agencja etapami zamykała i częściowo otwierała przestrzeń powietrzną z powodu chmury pyłów wulkanicznych znad Islandii.

d43c2eo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43c2eo