Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
chiny
21-10-2014 11:16

PMI prawdę ci powie

Opublikowane dzisiaj w nocy kluczowe dane z chińskiej gospodarki, okazały się całkiem "przyzwoite" jak na ostatnie, gorsze czasy.

PMI prawdę ci powieŹródło: DM BOŚ
d3be2xj
d3be2xj

Wprawdzie wzrost gospodarczy w III kwartale był najsłabszy od ponad 5 lat i wyhamował do 7,3 proc. r/r z 7,5 proc. r/r w poprzednim okresie, to jest to wartość lepsza od rynkowego konsensusu (7,2 proc. r/r). Dzisiaj opublikowano też dane nt. wrześniowej sprzedaży detalicznej (11,6 proc. r/r wobec oczekiwanych 11,8 proc. r/r), oraz produkcji przemysłowej (8,0 proc. r/r, a szacowano 7,5 proc. r/r). Reakcja rynku jest bliżej neutralnej - być może więcej emocji wzbudzą zaplanowane na czwartek w nocy wstępne odczyty przemysłowego PMI dla Chin, które są liczone przez niezależne Markit/HSBC.

Na wykresie koszyka BOSSA USD widać „planową” słabość dolara (zwracaliśmy na to uwagę we wcześniejszych komentarzach). Kolejne słowa członków FED (Fisher, Dudley) nie wnoszą wiele do oczekiwań rynku przed przyszłotygodniowym posiedzeniem FED (28-29.10). Teoretycznie nic nie wskazuje na to, aby program QE3 miał zostać wydłużony w czasie, ale ostatnie zamieszanie na rynkach (zwłaszcza w ubiegłym tygodniu) sprawiło, że inwestorzy są mniej pewni nieraz oczywistych faktów. Tym samym przynajmniej teoretycznie amerykańska waluta może pozostawać słaba aż do przyszłego tygodnia. Niewykluczone jednak, że przełom pojawi się wcześniej – po jutrzejszej publikacji danych nt. CPI.

[ Wykres dzienny Bossa USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d3be2xj

Z technicznego punktu widzenia jesteśmy poniżej poziomu 72 pkt., a najbliższe ważne wsparcia to rejon 71,48-58 pkt.

AUD/USD: Wciąż w diamencie

Dzisiejsze zapiski z ostatniego posiedzenia Banku Australii nie wniosły wiele nowego – stopy pozostaną bez zmian przez dłuższy okres, a kurs AUD/USD wciąż jest historycznie wysoki, pomimo spadków z września. W efekcie kurs AUD/USD nieco odbił, chociaż bardziej za sprawą pewnej ulgi po publikacji „przyzwoitych” danych z Chin. Teraz elementy ryzyka to odczyty kwartalnej inflacji CPI jutro w nocy, wystąpienie szefa RBA jutro późnym wieczorem (Glenn Stevens już nieraz pokazał bardziej stanowcze podejście w kwestii stóp procentowych i kursu walutowego), oraz wspominane już w nagłówku dane nt. chińskiego PMI w czwartek w nocy.

Kurs AUD/USD tkwi w wyraźnym diamencie – obecnie przy jego górnym ograniczeniu, które było dzisiaj testowane (0,8827). Dolne ograniczenie to okolice 0,8740 i dopiero ich złamanie da impuls do wyraźniejszego ruchu w dół. Wydaje się, że więcej widać zagrożeń, aniżeli pozytywów dla AUD/USD w średnim terminie.

[ Wykres dzienny AUD/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d3be2xj

EUR/USD: Realizujemy ostatnią falę w strukturze korekcyjnej

Kurs EUR/USD zdołał przetestować kluczowe okolice 1,2840 jeszcze dzisiaj rano. Nie oznacza to jednak, że kolejna próba nie zostanie ponowiona. Zmiana scenariusza nastąpiłaby dopiero po spadku poniżej 1,2790. Zagrożeniem dla euro mogą być dopiero dane, jakie poznamy w czwartek – to wstępne szacunki indeksów PMI ze strefy euro. Niewykluczone, że potencjalnego szczytu na EUR/USD należałoby upatrywać jutro przy okazji publikacji danych nt. inflacji CPI w USA o godz. 14:30, o czym wspominaliśmy we wczorajszym raporcie popołudniowym. Silny rejon oporu to przedział 1,2840-85. Wyjście wyraźnie wyżej, może być dość trudne. Na tym korekta budowana z okolic 1,25 powinna się zakończyć.
[ Wykres dzienny EUR/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d3be2xj

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d3be2xj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3be2xj