Trwa ładowanie...

Poczta Polska. Koniec eSkrzynki

30 września br. będzie ostatnim dniem doręczania do adresatów korespondencji w formie dokumentu elektronicznego do eSkrzynki - poinformowała Poczta Polska. Usługa była wprowadzona w związku z pandemią koronawirusa.

Share
Poczta Polska rezygnuje z e-skrzynki
Poczta Polska rezygnuje z e-skrzynkiŹródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
d4bxnhe

Jak przypomina Poczta, dokument elektroniczny dostępny będzie w eSkrzynce adresata przez 60 dni po dniu jego zamieszczenia. Po tym terminie wszystkie przesyłki w formie dokumentu elektronicznego zostaną trwale usunięte. Zaś eSkrzynki wszystkich użytkowników zostaną trwale usunięte po 60 dniach, licząc od 1 października br.

Ponadto od 27 września br. zostanie zablokowana możliwość założenia nowej eSkrzynki. Zaś dla użytkowników posiadających eSkrzynki zostanie zablokowana możliwość dodawania nowego adresu.

Monety i banknoty. Dziesięciozłotówka warta krocie

Co nastąpi po 30 września, kiedy usługa zostanie wygaszona? Poczta Polska deklaruje, że listy polecone, z wyłączeniem przesyłek wysyłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego, bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru będzie doręczać do skrzynek pocztowych adresata. A pozostałe przesyłki listowe polecone będą doręczane adresatom w tradycyjny sposób, tj. przez bezpośredni kontakt z klientem przy zachowaniu wszystkich niezbędnych środków ostrożności obowiązujących w stanie epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4bxnhe

Podziel się opinią

Share
d4bxnhe
d4bxnhe