Trwa ładowanie...
d4m78t8
IAR
Waluty

Pod kantorami ustawią się kolejki?

Dziennik "Polska" pisze, że od 1 lipca będzie można zmienić warunki spłaty kredytu w obcych walutach. Tego dnia wchodzą w życie przepisy Komisji Nadzoru Finansowego, które pozwolą kredytobiorcom uniknąć wysokich kursów sprzedaży waluty stosowanych przez banki. W niektórych bankach widełki między kursem kupna a sprzedaży wynoszą aż 39 groszy.
Share
Pod kantorami ustawią się kolejki?
Źródło: AFP
d4m78t8

Dziennik "Polska" pisze, że od 1 lipca będzie można zmienić warunki spłaty kredytu w obcych walutach.

Tego dnia wchodzą w życie przepisy Komisji Nadzoru Finansowego, które pozwolą kredytobiorcom uniknąć wysokich kursów sprzedaży waluty stosowanych przez banki. W niektórych bankach widełki między kursem kupna a sprzedaży wynoszą aż 39 groszy.

_ Klienci już teraz interesują się zapowiadanymi zmianami i kupują jednorazowo nawet po kilka tysięcy franków. Przyznają, że potrzebują pieniędzy na spłatę przyszłych rat kredytów hipotecznych _ - opowiada "Polsce" Jerzy Gidelski, który prowadzi kilka kantorów we Wrocławiu. Dodaje, że od kilku tygodni franki znikają z kantorów.

Gazeta wyjaśnia, że aby móc spłacać kredyt hipoteczny walutą kupioną w kantorze, kredytobiorca po 1 lipca będzie musiał się udać do banku i podpisać aneks do umowy. Taką decyzję będzie można podjąć tylko raz podczas całego okresu kredytowania. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć, czy operacja się opłaci.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

d4m78t8

Podziel się opinią

Share
d4m78t8
d4m78t8