Trwa ładowanie...

Podatek dla rolników ciągle w lesie

Premier zapowiadał go w expose, ale żadne ministerstwo nie pracuje nad stosownym projektem. O skomplikowanych losach podatku dochodowego dla rolników pisze "Puls Biznesu".

Share
Podatek dla rolników ciągle w lesieŹródło: Flickr, fot: rrrodrigo
d13nayj

W listopadzie Centrum Informacyjne Rządu podało, że jest to jeden z priorytetów na pozostałą część kadencji. Według gazety, resorty finansów i rolnictwa wzajemnie obarczają się odpowiedzialnością za brak nowego opodatkowania dla rolników. W jednym z wewnętrznych pism można przeczytać, że w lipcu minister finansów przekazał ministrowi rolnictwa projekt założeń do gotowego projektu. Stanisław Kalemba miał do tej pory nie przedstawić stanowiska. Ministerstwo Finansów twierdzi jednak, że nie ma nawet projektu. Resort rolnictwa czeka natomiast na "rozstrzygnięcia koalicji rządowej".

"Puls Biznesu" tropi dalej. Poseł PSL Stanisław Żelichowski twierdzi, że możliwości wprowadzenia podatku miał zbadać powołany jeszcze przez ministra Rostowskiego zespół ekspertów PO i PSL. Istnieniu zespołu zaprzecza jednak biuro prasowe resortu finansów.

d13nayj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13nayj
d13nayj