Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Podzielony rynek

Wczorajsza sesja zakończyła się mieszanym zamknięciem indeksów, główne odnotowały wzrost, natomiast wyraźnie słabiej radziły sobie indeksy małych i średnich spółek.
Share
Podzielony rynek
Źródło: Fotolia, Fot: AshDesign
dc90pme

Początkowa faza sesji upłynęła pod znakiem niezdecydowania inwestorów, z której nastąpiło wybicie w górę w przypadku WIG-u czy WIG-20. W przypadku WIG-50 czy WIG-250 początkowy wzrost został wykorzystany sprzedających, a indeksy w kolejnych godzinach osuwały się w dół, by dzienne minima wyznaczyć w ostatniej godzinie regularnego handlu. Na końcowym fixingu część strat udało się zniwelować, jednakże prawdopodobnie potencjał spadkowy na tych indeksach nie został jeszcze wyczerpany. W przypadku WIG-20 kupujący zdołali przeprowadzić skuteczny atak, dzięki czemu nastąpiło wybicie z konsolidacji w górę.
Pokonany został czwartkowy szczyt na 2474, ale sił zabrakło na pokonanie kolejnej bariery na 2480. Aktualnie jest to najbliższy poziom oporu, a jego przebicie winno zapowiadać atak na ostatnie maksima na 2504 i 2505. W przypadku przebicia tego ostatniego pułapu potwierdzony zostanie trend wzrostowy w krótkim terminie, co z kolei winno zapowiadać atak na lutowy wierzchołek na 2526. Kolejne bariery podażowe znajdują się na 2546 i 2580, gdzie znajduje się górne ograniczenie kanału wzrostowego. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2471, a w razie jego przełamania będę oczekiwał na test 2458. Poziom ten ma istotne znaczenie w krótkim terminie i jeśli zwyżka ma być kontynuowana nie powinien zostać przebity. Kolejne wsparcia znajdują się na 2454 oraz na 2444. Sygnałem słabości będzie przełamanie wsparcia wynikającego z ostatniego dołka na 2425. W takim wypadku będę oczekiwał na test 2416, gdzie kończy się ostatnia luka hossy lub też 2371. Wczorajszą sesję na głównych indeksach oceniam pozytywnie i liczę na
kontynuację wzrostu.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

dc90pme

Podziel się opinią

Share
dc90pme
dc90pme