Trwa ładowanie...

Pół godziny i PIT za 2015 gotowy

Rozliczenie się z urzędem skarbowym nie jest trudne ani czasochłonne. Aż siedmiu na dziesięciu respondentów wypełniających formularz PIT samodzielnie lub korzystających z częściowej pomocy przeznacza na to nie więcej niż 30 minut - wynika z raportu KPMG "Roczne zeznanie podatkowe Polaków PIT 2015".

Pół godziny i PIT za 2015 gotowyŹródło: Fotolia, fot: Pio Si / Fotolia
d2mwih9
d2mwih9

Według KPMG do tak dobrego wyniku przyczynia się fakt, że z roku na rok rośnie liczba osób składających PIT przez Internet (45 proc.) oraz korzystających z programów komputerowych (71 proc.). Trzech na czterech podatników deklaruje, że przekaże 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Z raportu wynika, że blisko co piąty respondent przeznacza na to pomiędzy 30 minut a godzinę. 8 proc. osób twierdzi, że wypełnienie formularza PIT zajmuje im pomiędzy godzinę a 2 godziny. Jedynie 5 proc. respondentów potrzebuje na to więcej niż dwie godziny.

Aż 39 proc. Polaków mających obowiązek rozliczania się z urzędem skarbowym złożyło zeznanie podatkowe w marcu. W kwietniu rozliczy lub już rozliczyło się 30 proc. respondentów, a 27 proc. zrobiło to już w lutym.

Badanie KPMG pokazało, że dla sześciu na dziesięciu podatników wypełnianie formularza PIT jest łatwe lub bardzo łatwe. Tylko 13 proc. respondentów uważa, że rozliczenie z urzędem skarbowym jest trudne lub bardzo trudne - odsetek ten spadł o 4 punkty procentowe w porównaniu z rokiem poprzednim.

d2mwih9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mwih9