Trwa ładowanie...

Polacy entuzjastami crowdfundingu

W serwisach finansowania społecznościowego padają kolejne rekordy, informuje "Puls Biznesu". Polscy internauci chętnie angażują się w kampanie crowdfundingowe.

Share
Polacy entuzjastami crowdfundingu
Źródło: Jupiterimages
dgy52nh

Ok. 250 tys. zł wpłacili internauci wspierający projekty opublikowane w serwisie PolakPotrafi.pl uruchomionym w 2011 r., a 673 tys. zł wyłożyli fani muzyki, umożliwiając alternatywnym artystom, starającym się pozyskać finansowanie poprzez portal MegaTotal.pl, realizację ich projektów.

Serwisy te opierają się na modelu crowdfundingu, czyli finansowania społecznościowego, polegającego na przeprowadzaniu akcji pozyskania kapitału od internautów.

dgy52nh

Na świecie działa ponad 450 platform crowdfundingowych. W Polsce to wciąż nowe zjawisko, ale sukcesy tych, którym udało się zebrać sumy umożliwiające realizację planów, także tych biznesowych, pokazują, że polscy internauci są przychylni takiej formie pozyskiwania funduszy.

Wszystkie udane i trwające projekty na PolakPotrafi.pl zostały wsparte przez 2566 osób. Każda z nich średnio wpłaciła 84 zł - podaje "PB".

dgy52nh

Podziel się opinią

Share
dgy52nh
dgy52nh