Trwa ładowanie...

Polacy idą na urlop - raport

Dwa tygodnie – zdaniem psychologów tyle minimum powinien wynosić urlop. Jak twierdzą specjaliści przez kilka pierwszych dni przestawiamy się na tryb wakacyjny – przestajemy myśleć o niezałatwionych sprawach, piętrzących się dokumentach, nieodebranych mailach.

Share
Polacy idą na urlop - raport
d2hd3rj

*Polacy w tym roku najczęściej odpoczywają zgodnie z wytycznymi specjalistów, czyli dwa tygodnie. Niestety nie brakuje osób, które nie mają zamiaru w ogóle wypoczywać podczas tego lata. *

Z naszej ankiety wynika, że 43% głosujących wybiera się na czternastodniowy wypoczynek. Z kolei aż 20% ankietowanych na urlop w ogóle się nie wybiera. Są i tacy, którzy robią sobie trochę dłuższe wakacje - 11% pracowników zamierza odpoczywać dłużej niż miesiąc. Tydzień chce odpoczywać - 15%, kilka dni - 11%. W naszej ankiecie zagłosowało 2521 - (zobacz wyniki)


Dwa tygodnie – zdaniem psychologów tyle minimalnie powinien wynosić urlop. Jak twierdzą specjaliści przez kilka pierwszych dni przestawiamy się na tryb wakacyjny – przestajemy myśleć o niezałatwionych sprawach, piętrzących się dokumentach, nieodebranych mailach. Niektórzy twierdzą, że urlop tygodniowy wręcz nie ma sensu.

d2hd3rj

- Jeśli ktoś jest bardzo aktywny zawodowo, pracuje po godzinach, jest pracoholikiem, to krótki urlop może być dla niego bardzo uciążliwy, nawet stresujący. Może nawet czuć się chory, nie na swoim miejscu. Trzeba czasu na przestawienie się z trybu pracy na tryb urlopowy. Doradzam dłuższe urlopy i to najlepiej wyjazdowe. Idealnie byłoby wyjechać na miesiąc gdzieś poza miejsce zamieszkania. Chodzi o zmianę otoczenia. Tylko w taki sposób można odpocząć i zmagazynować energię na kolejne miesiące pracy – twierdzi Tadeusz Rymkowiak, psycholog i terapeuta.

Czy każdy będzie mógł sobie pozwolić na miesięczny urlop? Jak długo i gdzie odpoczywacie? Czy o urlopie musieliście powiedzieć szefowi z dużym wyprzedzeniem? A może pracodawca odradzał wam wzięcie wolnych dni w tym miesiącu, twierdząc że nie znajdzie zastępcy? Jakie są urlopy Polaków? Wybieracie się za granicę, czy odpoczywacie w kraju? Lubicie góry, plażę, a może wolicie spotkać się ze znajomymi na działce?

d2hd3rj

Podziel się opinią

Share
d2hd3rj
d2hd3rj