Trwa ładowanie...

Polacy już planują letnie wakacje

Biura podróży sprzedały już 30 - 40% swojej, wakacyjnej oferty - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Polacy już planują letnie wakacjeŹródło: Jupiterimages
djhsgzg
djhsgzg

Tak dobry wynik, po zaledwie miesiącu sprzedaży letnich propozycji, operatorzy zawdzięczają dużym zniżkom, udzielanym obecnie. Do atrakcyjnych ofert zmusiły ich wydarzenia w branży, jakie miały miejsce rok i dwa lata temu. Był to trudny czas dla biur podróży, a niektóre z nich musiały wręcz ogłosić swoje bankructwo.

Teraz postanowiły więc od początku ruszyć ostro ze sprzedażą oferty na lato 2011. Niektórych nawet zaskoczył ten wysoki popyt, bo w porównaniu do ubiegłego roku sprzedaż skoczyła o 30 - 50% Tymczasem szczyt zainteresowania wakacyjnymi wyjazdami jest oczekiwany dopiero na przełom stycznia i lutego.

Upusty w biurach podróży sięgają nawet 40% ceny podstawowej. Czasem w promocji klient otrzymuje gratis np. jakąś wycieczkę fakultatywną. Ogólnie ceny wyjazdów wakacyjnych także spadły o około 10% Wynika to z korzystniejszego kursu złotego do euro. Ponadto swoje oczekiwania obniżyli także właściciele bazy hotelowej w Grecji i Hiszpanii, co też ma odbicie w cenie końcowej.

Obecny, duży popyt na letnie wyjazdy, może doprowadzić do tego, że latem klienci nie zobaczą w ogóle w biurach podróży tzw. ofert last minute.

djhsgzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djhsgzg