Trwa ładowanie...

Polacy nie chcą płacić abonamentu!

Co sadzimy o telewizji publicznej? Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie TOK FM są druzgocące! Polacy nie ufają mediom publicznym, uważają że są nieatrakcyjne, nie chcą płacić abonamentu, a prawie połowa z nas uważa, że są w ogóle niepotrzebne!

Share
Polacy nie chcą płacić abonamentu!Źródło: wp.pl/Łukasz Szełemej
d432yv9

Co sadzimy o telewizji publicznej? Wyniki badań przeprowadzone na zlecenie TOK FM są druzgocące! Polacy nie ufają mediom publicznym, uważają że są nieatrakcyjne, nie chcą płacić abonamentu, a prawie połowa z nas uważa, że są w ogóle niepotrzebne!

Polacy są podzieleni. Na pytanie "czy media publiczne są potrzebne" 45 proc. ankietowanych odpowiedziało TAK, zaś 48 proc. - NIE.

68 proc. jest niezadowolonych z oferty programowej mediów publicznych, dla 74 proc. działalność mediów publicznych jest nieważna. Aż 80 proc. ankietowanych jest zdania, że oferta programowa mediów publicznych nie jest atrakcyjniejsza od mediów komercyjnych.

d432yv9

Jak powinny być finansowane media publiczne? 64 proc. zapytanych uznaje, że pieniądze na ich działalność powinny pochodzić z reklam (przeciwnych jest 33 proc.).

Na pytanie "czy media publiczne powinny być finansowane z obowiązkowego abonamentu" aż 76 proc. uważa, że NIE!, Zdaniem 86 proc. ankietowanych również same zasady płatności abonamentu są nieuczciwe. Tylko jedna trzecia płaci w ogóle abonament.

Badanie "Media publiczne w oczach Polaków" zostało przeprowadzone 21 października 2012 r. przez Instytut Nauk Społeczno-Ekonomicznych, na zlecenie TOK FM, na próbie 860 dorosłych osób.

d432yv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d432yv9
d432yv9