Trwa ładowanie...

Polacy nie czytają gazet

"Fakt" wciąż jest najchętniej kupowanym dziennikiem ogólnopolskim, ale w porównaniu z rokiem ubiegłym jego sprzedaż spadła o ponad 46 tys. egzemplarzy. Zdecydowana większość tytułów również odnotowała spadki - wynika z najnowszych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Share
Polacy nie czytają gazetŹródło: Jupiterimages
d3dwhxa

Średnie "rozpowszechnianie płatne razem” tej gazety w październiku 2010 r. wyniosło 410 890 egz. na drugim miejscu wśród najczęściej kupowanych gazet codziennych znajduje się "Gazeta Wyborcza" ze średnią sprzedażą 334 517 egz.

(Źródło: ZKDP)
Źródło: (Źródło: ZKDP)

Jednym tytułem, który odnotował wzrost, jest "Super Express" (sprzedaż w październiku 2010: 194 152 egz.). Polska bulwarówka zyskała jednak w porównaniu z 2009 rokiem jedynie nieco ponad 5600 egzemplarzy.

d3dwhxa

Dane te nie napawają optymizmem. W porównaniu z rokiem ubiegłym sprzedaż gazet codziennych spadła o 6,8 mln egzemplarzy. Najwięcej stracił "Fakt" (46 tys.), na drugim miejscu wśród spadkowiczów znajduje się dziennik "Polska", a na trzecim "Gazeta Wyborcza".

Jeszcze gorzej to wygląda, gdy porównamy dane z tego roku i sprzed dwóch lat. Sprzedaż ogółem spadła aż o 15 mln egzemplarzy. W tym czasie najwięcej straciła "Gazeta Wyborcza" (87 tys. egz.).

d3dwhxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dwhxa
d3dwhxa