Trwa ładowanie...
d45k2fd

Polacy nie wrócą z emigracji

Wielka fala emigracji dotknęła Polskę. Wiara rządu, że setki tysięcy osób, które wyjechały już z kraju, zechcą do niego wrócić, jest całkowicie pozbawiona podstaw - alarmuje "Trybuna".

d45k2fd
d45k2fd

_ Prawda jest taka, że dziś z Polski się nie wyjeżdża, lecz ucieka! Jak z Iraku, Afganistanu i Somalii - czyli krajów ogarniętych działaniami wojennymi. Nie wiemy dokładnie, kto nas napadł i kim są okupanci, ale na wszelki wypadek - trzeba wiać! _ - czytamy w "Trybunie".

Jeśli to zjawisko się utrzyma to za kilka lat polska gospodarka zejdzie ze ścieżki szybkiego wzrostu gospodarczego. Chyba, że będziemy przyjmować pracowników z Ukrainy, Mołdawii i Białorusi - pisze "Trybuna".

Dziennik dodaje, że na razie rządzący politycy nie chcą słyszeć o zatrudnianiu specjalistów ze wschodu, ale będą musieli zmienić zdanie. Według dziennika bzdurą jest prezentowana przez polityków wiara, że setki tysięcy ludzi, którzy wyemigrowali, zechce wrócić do rodzinnego grajdołu. Zwłaszcza, gdy mają stałą pracę w bogatszych krajach Zachodu. (IAR)

d45k2fd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45k2fd