Trwa ładowanie...
d2winz8
wydatki
19-03-2008 06:30

Polacy przepijają podwyżki

Jeszcze nigdy Polacy nie pili tak dużo alkoholu - alarmuje dziennik "Polska". Według najnowszych danych, w ubiegłym roku wydaliśmy na alkohole ponad 21,5 miliarda złotych, czyli o 15 procent więcej niż w 2006 roku. To oznacza, że nasze wydatki na trunki rosną szybciej niż płace, które w ciągu ubiegłego roku wzrosły o 10 procent

Share
d2winz8

Na alkohol wydajemy około 15 procent pieniędzy, które przeznaczamy na zakup artykułów spożywczych. To trzy razy więcej niż na przykład na pieczywo. Oznacza to, że statystycznie każdy Polak wydaje na trunki około 600 złotych miesięcznie.

|

d2winz8

Pijemy więcej alkoholi wysokoprocentowych. Znowu do łask wracają wódki. Tylko w ostatnim roku spożycie najmocniejszych alkoholi wzrosło o 15 procent. Innych trunków również kupujemy więcej: piwa o ponad 10,5 a wina o ponad 6,5 procent.

Coraz częstsze sięganie po alkohol socjologowie tłumaczą rosnącą zamożnością polskiego społeczeństwa. Stać nas na coraz lepsze i droższe alkohole, a wiele osób traktuje upijanie się jako najprostszą metodę walki ze stresem.

Więcej o alkoholowym rekordzie Polaków w dziennika "Polska".

d2winz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2winz8
d2winz8