Trwa ładowanie...
d3f82xj

Polacy wybierają e-PIT

Co trzeci podatnik rozliczy się w tym roku z fiskusem przez internet. Padnie rekord 4 mln zeznań - donosi "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy wybierają e-PIT
(Fotolia, Fot: Gina Sanders)
d3f82xj

Do poniedziałku podatnicy złożyli przez sieć niemal 2,2 mln rocznych rozliczeń PIT-37. To znacznie więcej niż w podobnym okresie ubiegłego roku. Wtedy było ich 1,7 mln, a w całym 2013 r. - niemal 2,7 mln.

Można szacować, że liczba e-PIT wyniesie w tym roku 4 mln na nieco ponad 13 min składanych deklaracji. Są powody, by tak przypuszczać, bo znaczna część podatników rozlicza się z fiskusem w ostatnich tygodniach przed ostatecznym terminem. Liczba e-PIT przyspieszy zatem przed końcem kwietnia.

Resort finansów zapowiada, że upowszechnienie e-PIT pozwoli na przeorganizowanie służb skarbowych. - Stwarza to nowe możliwości wykorzystania urzędników, którzy dotychczas zajmowali się przenoszeniem danych z papierowych deklaracji do baz danych administracji skarbowej - mówi rzeczniczka Ministerstwa Finansów Wiesława Drożdż.

A jest się czym zajmować, bo nadal większość podatników woli papierową formę PIT. W ubiegłym roku tradycyjnych deklaracji złożono 10,7 mln, czyli czterokrotnie więcej niż elektronicznych.

Więcej na http://www.rp.pl

Zobacz także materiał: 1 proc. podatku najczęściej trafia do OPP wydających duże kwoty na reklamę

d3f82xj

Podziel się opinią

Share
d3f82xj
d3f82xj