Trwa ładowanie...
d3emjzy

Poligony maszerują do cywila

W zeszłym roku Agencja Mienia Wojskowego zarobiła na sprzedaży niepotrzebnych już armii i służbom MSW nieruchomości ponad 100 mln zł - informuje "Rzeczpospolita".
Share
Poligony maszerują do cywila
Źródło: WP.PL
d3emjzy

Agencja twierdzi, że w handlu byłymi lotniskami, poligonami, koszarami, bazami magazynowymi wraca koniunktura. - Wzięcie mają nawet tereny, które latami nie znajdowały nabywców - mówi Ilona Kowalska, p.o. prezesa AMW.

Agencja ma nadal w swoim portfelu 4,5 tys. ha nieruchomości w całym kraju, a także tysiące opuszczonych przez armię budynków, magazynów, nawet fortów, wycenianych na blisko miliard złotych.

- Zainteresowanie rośnie, bo kupców przyciąga do agencji świadomość, że oferowane przez AMW nieruchomości są po rekultywacji, mają klarowny status prawny, a wojsko rozminowało teren i oczyściło z innych niebezpiecznych śmieci - mówi Zbigniew Prokopczyk, szef obrotu nieruchomościami w AMW.

Agencja dzieli tereny na działki, gdy trzeba - prowadzi wyburzenia, porządkuje. Coraz częściej udaje się też zawczasu uzgadniać z lokalnymi samorządami status terenów w miejscowych planach zagospodarowania czy współdziałać z konserwatorami zabytków.

Więcej na http://www.rp.pl

Sprawdź, gdzie najlepiej zainwestować oszczędności >>

d3emjzy

Podziel się opinią

Share
d3emjzy
d3emjzy