Trwa ładowanie...

Polka powstrzyma Gazociąg Północny?

Jeśli Rosjanie zapukają do Europejskiego Banku Inwestycyjnego po gotówkę na budowę gazociągu pod Bałtykiem, powita ich Polka - Marta Gajęcka, wiceprezes EBI, pisze "Puls Biznesu".

Share
Polka powstrzyma Gazociąg Północny?Źródło: Jupiterimages
d410fk9

Jeśli Rosjanie zapukają do Europejskiego Banku Inwestycyjnego po gotówkę na budowę gazociągu pod Bałtykiem, powita ich Polka Marta Gajęcka, wiceprezes EBI - pisze "Puls Biznesu".

To właśnie ona trzyma w rękach finansowy klucz do bałtyckiej rury - twierdzi gazeta. Polka odpowiada bowiem za fundusze na projekty transeuropejskiej infrastruktury energetycznej, i to zarówno te niekorzystne dla Polski, jak i te, które mają poprawić nasze bezpieczeństwo energetyczne. Dzięki niej Polska może mieć wpływ na to, które inwestycje EBI sfinansuje, w jakiej kwocie i w jakim terminie.

- Jestem odpowiedzialna za transeuropejskie sieci energetyczne i transportowe. Podejmuję decyzje, czy wnioski o ich dofinansowanie przedłożyć zarządowi, który przedstawi je Radzie Dyrektorów EBI. Nikt nie może mnie w tym wyręczyć - powiedziała Marta Gajęcka "Pulsowi Biznesu".

Oczywiście Rosjanie nie muszą starać się o kredyt w EBI. Jest to jednak wysoce prawdopodobne. Biorąc pod uwagę sytuację na rynkach finansowych, trudno znaleźć długookresowy kredyt na warunkach korzystniejszych niż oferuje EBI.

d410fk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d410fk9
d410fk9