Trwa ładowanie...
IAR
kobiety

Polki są przedsiębiorcze

Polski są przedsiębiorcze - potwierdzają to różnego rodzaju badania. Między innymi te przeprowadzone dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Share
Polki są przedsiębiorcze
Źródło: © Picture-Factory - Fotolia.com
dln563a

.

Szefowa PARP Bożena Lublińska-Kasprzak przypomina, że kobiety w Polsce to ponad 50 procent ogółu społeczeństwa, a także ponad połowa osób w wieku produkcyjnym. Dodaje, że przedsiębiorczość pań w naszym kraju jest na jednym z wyższych miejsc w Unii Europejskiej. Udział przedsiębiorstw prowadzonych przez kobiety wynosi 33,4 procent, podczas gdy średnia unijna to 31 procent.

Polecamy: Walentynki – święto wydawania i zarabiania

dln563a

Szefowa PARP dodaje, że Polki mają takie same motywacje i takie same problemy z prowadzeniem biznesu jak mężczyźni, ale są pewne różnice. Okazuje się, że na początku prowadzenia takiej działalności czują się trochę mniej pewnie niż panowie dlatego potrzebują częściej wsparcia osób, które mają doświadczenie w tym zakresie. Mimo dużej przedsiębiorczości kobiet w Polsce, częściej bywają one bezrobotne niż mężczyźni. Dopiero po 50. roku życia poziom bezrobocia pań jest niższy niż panów.

Zobacz: Sukces jest kobietą

dln563a

Podziel się opinią

Share
dln563a
dln563a