Trwa ładowanie...
dnb8rvz
dyrektor
21-06-2006 00:50

Polscy prezesi też emigrują za pracą

Wyjeżdżamy za granicę nie tylko jako biedni
emigranci. Już blisko dwustu polskich prezesów, dyrektorów czy
specjalistów od zarządzania firmą, począwszy od branży chemikaliów
a skończywszy na wysoce zaawansowanej elektronice, trzyma stery
światowych koncernów w całej Europie - podaje "Metro".

dnb8rvz
dnb8rvz

Zagraniczni pracodawcy wysoko cenią naszych menedżerów. A jeśli nie mają przekonania co do naszych zdolności, szybko go nabierają, kiedy widzą, jak potrafimy pracować. Taką furtkę dla Polaków otworzyła np. Aneta Wiśniewska w firmie Microsoft.

Po jej awansie na stanowisko menedżera zasobów ludzkich odpowiedzialnego za kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa i Estonia) prezesi komputerowego giganta postanowili postawić na polskich pracowników. Dyrektorem ds. marketingu i sprzedaży na region Europy Środkowo-Wschodniej jest Tomasz Bochenek - pisze gazeta.

Okazuje się, że mimo rozmaitych opinii o spadającym poziomie wykształcenia w naszym kraju, nadal dysponujemy ogromną wiedzą i wrodzonym sprytem. To właśnie cenią w nas cudzoziemcy. _ Polska ma unikalne zespoły ludzkie w skali Europy, jeżeli chodzi o wysoce wykwalifikowaną kadrę inżynierską. Pracowitość, spryt i ogromna wiedza Polaków dają nam taką renomę _ - ocenia Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

_ Największym kapitałem w firmie są wysokie umiejętności ludzkie. A my go mamy w nadmiarze _ - zachwala.

dnb8rvz

Ale nie chodzi tylko o pracowitość - podkreśla dziennik. Dla firm z Zachodu nasze umiejętności przekładają się po prostu na zyski. To m.in. dlatego dyrektor zakładu Fiata w Tychach inżynier Olgierd Andrycz został dyrektorem generalnym jednego z największych zakładów w Cassino. Oprócz niego jeszcze kilku naszych fachowców piastuje wysokie stanowiska we włoskim koncernie.

_ Nasz kraj wyrasta na lidera wśród kadry zarządzającej _ - mówi "Metru" prezes zarządu Motorola Polska, wiceprezes korporacji na region Europy Środkowo-Wschodniej Ryszard Łada.

dnb8rvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnb8rvz