Trwa ładowanie...
bruksela

Polscy rybacy protestują w Brukseli

W południe w Brukseli będą demonstrować polscy rybacy, domagając się zniesienia zakazu połowów dorszy na Wschodnim Bałtyku. W tym samym czasie, o problemach rybołówstwa będą dyskutować unijni ministrowie rolnictwa. Polskę reprezentuje szef resortu rolnictwa Marek Sawicki.

Share
Polscy rybacy protestują w Brukseli
Źródło: wp.pl, fot: Konrad Żelazowski
d4kvbp9

Zakaz połowów obowiązuje do końca tego roku. Komisja Europejska tłumaczy, że był konieczny, bo zasoby dorsza maleją w szybkim tempie, a Polska wykorzystała przyznane jej w tym roku limity połowowe.

Poprzedni rząd próbował rozmawiać z Komisją o zniesieniu zakazu, ale bezskutecznie. Dziś do Brukseli przyjeżdżają zaprotestować rybacy. Minister rolnictwa Marek Sawicki uważa, że manifestacja zwraca uwagę na problem połowów, ale do rozwiązania sporu z Komisją potrzebny jest spokój. ?Niepotrzebnie zbyt mocno podgrzewa się atmosferę. Sprawa wymaga lekkiego wyciszenia i tego oczekuję także od rybaków" - mówił Marek Sawicki. Sprawa zakazu łowienia dorszy trafiła do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Polska zaskarżyła decyzję Komisji, a Bruksela rozpoczęła postępowanie przeciwko nam, za złamanie zakazu połowów.

d4kvbp9

Podziel się opinią

Share
d4kvbp9
d4kvbp9