Trwa ładowanie...

Pomorze walczy o Chińczyków

Chiny będą jeszcze bliżej Polski. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała porozumienie z Chen Honghui, wicemerem miasta Zhuhai w prowincji Guangdong, o rozwoju współpracy między portami z Pomorza a portem Gaolan - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Pomorze walczy o ChińczykówŹródło: AFP
d134x7a
d134x7a

- Chcielibyśmy, aby powstało bezpośrednie połączenie między portami. Będziemy udzielać wsparcia logistycznego i konsultingowego, w tym szkoleń, dla chińskich eksporterów - mówi "Pulsowi Biznesu" prezes pomorskiej strefy Teresa Kamińska.

Dodaje, że władze Zhuhai zadeklarowały rozbudowę portu i budowę centrum logistycznego, a strona polska obiecała budowę podobnego centrum na Pomorzu. - Powstaną dwie bramy na rynek chiński i europejski - podkreśla Teresa Kamińska.

"Puls Biznesu" dodaje, że Port Gaolan to największy taki obiekt w Chinach, a władze - jak czytamy w gazecie - podobno chcą go rozwijać, by ominąć bardzo drogi Hongkong. Chińczykom zależy na ściągnięciu polskich inwestorów z branży przetwórstwa żywności, biotechnologicznej i sanitarnej oraz wymianie technologii.

d134x7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d134x7a