Trwa ładowanie...
d1oqp8v

Poparcie Kurdina dla dolara

W minionym tygodniu dość nieoczekiwanie rosyjski prezydent kwestionował status dolara, jako globalnej waluty rezerwowej.
Share
Przemysław Kwiecień
Przemysław KwiecieńŹródło: X-Trade Brokers
d1oqp8v

Mimo iż jest w miarę oczywistym, iż była to wypowiedź o podtekście politycznym, inwestorzy mogli zastanawiać się, czy tego rodzaju dyskusja nie ulegnie eskalacji podczas spotkania państw BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny), które posiadają aż 42% globalnych rezerw walutowych i to w dużym stopniu od nich zależy powodzenie planów amerykańskiej administracji w zakresie finansowania deficytów. Póki co jednak Waszyngton nie musi się martwić. Rosyjski minister finansów, Alexei Kudrin uznał, iż status dolara jest jak na razie niepodważalny i nie ma potrzeby szukania dle niego alternatyw. Co istotne są to słowa poparte czynem - w maju kraje BRIC zwiększyły zaangażowanie w dolara o 60 mld USD.

Ten pozytywny sygnał umocnił rysujące się wcześniej tendencje na parze EURUSD. W czwartek doszło do fałszywego wybicia poziomu 1,4140 na tej parze, po którym rynek skierował się w dół, co umocnił też podobny ruch na rynkach akcji. Dziś na otwarciu w Europie dodatkowo rynek pokonuje wsparcie zlokalizowane w okolicach 1,3910 - 1,3930, co generuje dodatkową wyprzedaż, póki co do poziomu 1,3880. W tej chwili kluczowym będzie wsparcie na poziomie 1,38. Jego pokonanie oznaczałoby domknięcie formacji głowy i ramion, dobrze widocznej w interwałach dziennym i czterogodzinnym. To z kolei wywierałoby presję na spadki, przynajmniej w okolice poziomu 1,34.

Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
kwiecien.bloog.pl

d1oqp8v

Podziel się opinią

Share
d1oqp8v
d1oqp8v