Trwa ładowanie...

Poprawa nastrojów

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a sesja została rozstrzygnięta już w pierwszych godzinach handlu. Druga część dnia upłynęła pod znakiem oscylacji w ograniczonym zakresie zmienności, nieznacznie poniżej dziennych maksimów.

Poprawa nastrojówŹródło: Fotolia, fot: lassedesignen
d3kgn0n
d3kgn0n

WIG-20 po wyższym otwarciu odnotował spadek do dziennego minimum na 2345. Kolejnych godzinach indeks zwyżkował do dziennego maksimum na 2366, po do końca dnia oscylował w wąskim zakresie zmienności. Patrząc na wykres intraday dochodzę do wniosku, iż od piątkowego dołka na 2299 pojawił się impuls wzrostowy, który sugeruje kontynuację zwyżki na kolejnych sesjach. Z drugiej strony najbliższe godziny winny przynieść korektę wzrostu.

Potencjalnym jej celem winien być wczorajsze dno na 2345, a w razie silniejszego ruchu popyt winien ujawnić się na 2334 lub też na 2326. Po korekcie spodziewam się kolejnej zwyżki, która winna poprawić wczorajszy szczyt. Wzrost od piątkowego dołka przebył dystans 67 punktów i na taki ruch będę liczył od dna korekty. Kluczowym wsparciem dla takiego scenariusza jest minimum na 2299, a jego przełamanie będzie potwierdzało tendencję spadkową. Kolejne wsparcia to 2279 oraz 2238, ale nie spodziewam się by te pułapy były w najbliższym czasie testowane.

Najbliższy opór to 2366, a w razie jego przebicia będę zwracał uwagę na 2372. Kolejne bariery podażowe znajdują się w przedziale 2400-2402 i na 2415. Mając na uwadze fakt, iż wcześniejszy spadek z 2505 do 2299 przybrał wzór impulsu przyjmuję założenie, iż obecny ruch winien być jedynie trzyfalową korektą, w ramach której na razie pojawiła się pierwsza wzrostowa fala. Potencjalnym poziom docelowy dla całego ruchu znajduje się na ostatnim maksimum na 2415, a razie mocniejszego ruchu podaż winna ujawnić się na 2425 lub też na 2459. Po zakończeniu pełnej „trójki” indeks winien pogłębić spadek poniżej 2299.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33595/biuletyn_poranny_20140805.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d3kgn0n

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3kgn0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kgn0n