Trwa ładowanie...
hotel

Poprawia się standard lokali w górach

Sezon wypoczynkowy w polskich górach wydłuża się z roku na rok. Przyczynia się do tego m.in. coraz lepsza baza noclegowa - informuje "Rzeczpospolita".

Share
Poprawia się standard lokali w górach
Źródło: Jupiterimages
d3nl2e8

Nieatrakcyjne prywatne kwatery oraz domy wypoczynkowe i hotele odchodzą w zapomnienie - stwierdza Marcin Dumania, prezes firmy Sun & Snow, operatora wynajmu nieruchomości wakacyjnych.

Jak mówi, w ich miejsce powstają nowoczesne ośrodki wypoczynkowe, hotele i hoteliki, pensjonaty, apartamentowce. A ofertom najmu coraz częściej towarzyszy infrastruktura rozrywkowa, np. sauny, baseny, trasy zjazdowe, tory saneczkowe.

Także według przedstawiciela serwisu lokalo.pl z roku na rok poprawia się standard oferowanych mieszkań. - Ma to związek ze wzrostem liczby nowych mieszkań i apartamentów na wynajem. Proporcjonalnie maleje liczba tanich pokoi o najniższym standardzie - wyjaśnia Radosław Dobrołęcki.

Prezes grupy eholiday.pl Mariusz Wojciechowski wskazuje, że nowe mieszkania i apartamenty pojawiają się głównie w większych ośrodkach górskich: Zakopanem, Wiśle, Krynicy, Karpaczu czy Szklarskiej Porębie. - Dlatego standard apartamentów czy prywatnych kwater jest coraz lepszy przede wszystkim w tych miejscowościach - mówi.
Więcej na http://www.rp.pl

d3nl2e8

Podziel się opinią

Share
d3nl2e8
d3nl2e8