Trwa ładowanie...
df1sc5f
euro

Poranne osłabienie

Po poniedziałkowym odrobieniu strat z pierwszej części dnia przez Złotego nie ma już żadnego śladu i polska waluta dziś przed południem znowu testuje oscyluje w okolicach 4.10 (EURPLN) i 2.86 (USDPLN).

Share
df1sc5f

Na osłabienie Złotego przekłada się pogorszenie nastrojów na rynkach kapitałowych już drugi dzień z rzędu. Zakończona na czerwono sesja w USA jak i będące na minusie indeksy europejskie powodują, iż WIG20 do południa traci przeszło 1.5%. Wzrost awersji do ryzyka osłabia Złotego, który zbliża się do lokalnych poziomów oporu na 4.1060 względem Euro i 2.8750 względem dolara. Rynek nie zareagował na serię publikacji indeksów aktywności gospodarczej PMI z Polski, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Eurolandu, które okazały się lepsze od oczekiwań. Nie zaskoczyła również informacja, iż stopa bezrobocia w Strefie Euro pozostała na poziomie 9.5%.

Gorsze nastroje na giełdach utrzymują się i należy się zastanowić czy nie jest to już początek długo oczekiwanej korekty. Rozstrzygnięcie dzisiejszego dnia nastąpi po południu. Impulsem dla rynków (jak i Złotego) na pewno będzie otwarcie sesji w USA. Nie można również przeoczyć publikacji makroekonomicznych z USA o godz. 16.00. Wtedy poznamy poziom indeksu ISM dla przemysłu (prognoza 50.2 pkt.) jak i dane z rynku nieruchomości USA: wydatki na inwestycje budowlane (prognoza -0.2% m/m) i indeks podpisanych umów kupna domów (prognoza +1.7%). Do tego czasu Złoty powinien oscylować wokół wyżej wymienionych poziomów.
Dom Maklerski X-Trade Brokers

df1sc5f

Podziel się opinią

Share
df1sc5f
df1sc5f