Trwa ładowanie...

Poważne problemy Skody

Poważna awaria systemów informatycznych w największych czeskich zakładach motoryzacyjnych Skoda Auto wstrzymała dystrybucję nowych samochodów i części zamiennych.

Poważne problemy SkodyŹródło: AFP
d297540
d297540

Jak poinformowały we wtorek czeskie media, problem dotyczy zakładowego systemu informatycznego SAP. Współpracujący ze Skodą dealerzy i firmy transportowe na kłopoty z systemem zaczęli skarżyć się już w poniedziałek wieczorem. Na terenie fabryki samochodów w Mladej Boleslavi utknęło blisko 300 ciężarówek, a do dealerów nie trafiło około 2 tys. nowych aut.

- System im całkiem padł, nie mogą wydrukować papierów potrzebnych do wysyłki - powiedział cytowany przez media współpracujący ze Skodą spedytor. - Jest problem z częściami zamiennymi, od wczoraj nie da się ich w żaden sposób zamówić - skarżył się jeden z dealerów.

Produkcja nie została wstrzymana i przebiega zgodnie z planem, lecz auta gromadzą się we wszystkich fabrykach i nie mogą trafić do klientów.

d297540

Według czeskiego portalu informacyjnego iDnes.cz, kilkaset samochodów udało się wyekspediować, lecz niezbędną do tego dokumentację trzeba było wypełniać ręcznie.

- Nasza ekipa specjalistów intensywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu. W tej chwili nic nie wskazuje, aby z powodu tej usterki oprogramowania była zagrożona produkcja samochodów. To samo dotyczy naszych klientów, którzy nie powinni tego odczuć - poinformował rzecznik Skody Rudolf Dreithaler.

Nie podano, jak szybko uda się usunąć awarię.

d297540
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d297540