Trwa ładowanie...

Powołano prezesa GPW

Rada Nadzorcza Giełdy Papierów Wartościowych powołała dotychczasowego prezesa spółki Ludwika Sobolewskiego na kolejną kadencję - poinformowała GPW w komunikacie prasowym.

Powołano prezesa GPWŹródło: GPW
d2ov3pr
d2ov3pr

Jednocześnie Rada Giełdy powołała na członków zarządu nowej kadencji Lidię Adamską, Beatę Jarosz i Adama Maciejewskiego.

- Powołanie zarządu nowej kadencji rozpocznie się od dnia następującego po dniu odbycia Walnego Zgromadzenia Spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok 2009 - napisano w komunikacie.

Rada nadzorcza GPW obradowała 30 kwietnia.

- Oceniam ostatnią kadencję zarządu GPW pozytywnie. Uważam, że należy pochwalić zarząd za aktywność i wiele inicjatyw. Większość z nich się udała. Warszawska giełda w coraz większym stopniu staje się centrum finansowym naszego regionu. W tej chwili jesteśmy zdecydowanie największym rynkiem. Myślę, że zarząd giełdy działał w ostatniej kadencji w pełni profesjonalny sposób - powiedział Wiesław Rozłucki, były prezes Giełdy Papierów Wartościowych w rozmowie z WP.

d2ov3pr

- Co do zadań na przyszłość, to liczę na przygotowanie giełdy do oferty publicznej. Ważna jest zmiana systemu transakcyjnego i z tym związane porozumienie z jedną z największych giełd i umacnianie pozycji Warszawy jako największego centrum finansowego w naszym regionie - dodaje były prezes GPW.

- Absolutnie nie dziwi mnie taka decyzja zarządu. To było oczekiwane. Nikt chyba nie wierzył, że nastąpi zmiana na stanowisku prezesa - komentuje Paweł Cymcyk z A-Z Finanse. - Giełda jest w samym środku procesu prywatyzacji i przygotowuje się do debiutu. Zmiana na stanowisku prezesa na tę chwilę nie miałaby specjalnego uzasadnienia. To byłoby wprowadzenie niepotrzebnego zamieszania i niepewności. Za jego kadencji giełda znacznie urosła, zyskała na znaczeniu. On od początku odpowiadał za przygotowanie giełdy do prywatyzacji, teraz będzie kontynuował ten proces. To była właśnie jego największa przewaga nad kontrkandydatami - dodaje Cymcyk.

Dr Ludwik Sobolewski jest Prezesem Zarządu GPW 28 czerwca 2006. Wcześniej piastował m.in. stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Ukończył wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie Panthéon - Assass (Paris II).

Urodził się we Wrocławiu 13 września 1965 r. Ma żonę i 2 dzieci.

d2ov3pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ov3pr