Trwa ładowanie...
d3ic1g0
Dziennik Łódzki
praca

Praca przychodzi SMS-em

Nadeszły lepsze czasy dla bezrobotnych. Jeśli szukasz pracy, to nie musisz już odwiedzać urzędu pracy i agencji pracy po kilka razy w miesiącu, by sprawdzić aktualne oferty pracodawców. Wystarczy telefon komórkowy, a oferta sama do ciebie przyjdzie SMS-em.
Share
Praca przychodzi SMS-em
Źródło: WP.PL
d3ic1g0

Internetowe bazy usług SMS-owych do hurtowego wysyłania wiadomości mają przede wszystkim agencje pracy. Wśród państwowych urzędów ta metoda nie jest jeszcze tak popularna.

Polecamy: » Kalkulator wynagrodzeń - policz swoją pensję » Serwis KADRY » Codzienny przegląd prasy ekonomicznej

d3ic1g0

19-letnia Monika z Łęczycy jest tegoroczną maturzystą. Właśnie otrzymała ofertę pracy SMS-em. _ Propozycję pracy przysłała mi agencja pracy z Aleksandrowa Łódzkiego - _ opowiada Monika.

W SMS-ie czytamy: "Mamy dla pani propozycję pracy w Ozorkowie. Jeśli jest pani zainteresowana proszę zgłosić się do naszego biura lub zadzwonić". _ Szukam pracy, ale ta oferta, po sprawdzeniu okazała się nie dla mnie - _mówi maturzystka. _ Pomysł z wysłaniem ofert SMS-em jest jednak bardzo dobry. Nie trzeba tracić czasu na błąkanie się po urzędach. A komórki mają prawie wszyscy. _

Patrycja Łachecka, właścicielka agencji pracy w Aleksandrowie Łódzkim, przyznaje, że z takiej formy informowania osób bezrobotnych o możliwości pracy, jej firma korzysta bardzo często. _ Osoby, które się do nas zgłaszają, po wypełnieniu formularza trafiają do bazy danych - _mówi Patrycja Łachecka. _ Jeśli tylko mamy akurat ofertę pracy, która może zainteresować osobę bezrobotną, wysyłamy jej informację SMS-em. Bezrobotni zazwyczaj odpowiadają natychmiast. W tej chwili mamy pracę dla kobiet w Ozorkowie i Strykowie. Zamiast telefonować do każdego lub wysłać pocztą, informację o etatach rozesłaliśmy na telefony komórkowe naszych klientów. _

POLSKA Dziennik Łódzki

d3ic1g0

Podziel się opinią

Share
d3ic1g0
d3ic1g0