Trwa ładowanie...
d27t0al
d27t0al
Dziennik Łódzki

Praca z komórki

Jeśli szukasz pracy, to nie musisz już odwiedzać urzędu pracy i agencji pracy po kilka razy w miesiącu, by sprawdzić aktualne oferty pracodawców. Wystarczy telefon komórkowy, a oferta sama do ciebie przyjdzie SMS-em.
Share
d27t0al

*Nadeszły lepsze czasy dla bezrobotnych. Jeśli szukasz pracy, to nie musisz już odwiedzać urzędu pracy i agencji pracy po kilka razy w miesiącu, by sprawdzić aktualne oferty pracodawców. Wystarczy telefon komórkowy, a oferta sama do ciebie przyjdzie SMS-em. *

Internetowe bazy usług SMS-owych do hurtowego wysyłania wiadomości mają przede wszystkim agencje pracy. Wśród państwowych urzędów ta metoda nie jest jeszcze tak popularna.

19-letnia Monika z Łęczycy jest tegoroczną maturzystą. Właśnie otrzymała ofertę pracy SMS-em. Propozycję pracy przysłała mi agencja pracy z Aleksandrowa Łódzkiego - opowiada Monika.

d27t0al

W SMS-ie czytamy: "Mamy dla pani propozycję pracy w Ozorkowie. Jeśli jest pani zainteresowana proszę zgłosić się do naszego biura lub zadzwonić". Szukam pracy, ale ta oferta, po sprawdzeniu okazała się nie dla mnie - mówi maturzystka. Pomysł z wysłaniem ofert SMS-em jest jednak bardzo dobry. Nie trzeba tracić czasu na błąkanie się po urzędach. A komórki mają prawie wszyscy.

Patrycja Łachecka, właścicielka agencji pracy w Aleksandrowie Łódzkim, przyznaje, że z takiej formy informowania osób bezrobotnych o możliwości pracy, jej firma korzysta bardzo często. Osoby, które się do nas zgłaszają, po wypełnieniu formularza trafiają do bazy danych - mówi Patrycja Łachecka. Jeśli tylko mamy akurat ofertę pracy, która może zainteresować osobę bezrobotną, wysyłamy jej informację SMS-em. Bezrobotni zazwyczaj odpowiadają natychmiast. W tej chwili mamy pracę dla kobiet w Ozorkowie i Strykowie. Zamiast telefonować do każdego lub wysłać pocztą, informację o etatach rozesłaliśmy na telefony komórkowe naszych klientów.

Zobacz też:
5% PRACOWNIKÓW WYGRYWA SPRAWY O MOBBING
GEJE I LESBIJKI UKRYWAJĄ W PRACY SWOJĄ ORIENTACJĘ

d27t0al

Podziel się opinią

Share
d27t0al
d27t0al