Trwa ładowanie...

Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Mamy dziś problem nie tylko z zahamowaniem dialogu społecznego, ale też z
uruchomieniem go na nowo - mówił we wtorek prezydent Bronisław Komorowski, który wziął udział w
uroczystości wręczenia wyróżnień w VI edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Pracodawca Przyjazny PracownikomŹródło: PAP/ Jacek Turczyk
d3tljxh

.

"Jestem przekonany, że nie ma nikogo w Polsce, nie ma nikogo w związkach zawodowych, czy wśród pracodawców, kto nie byłby przekonany co do tego, że dialog jest potrzebny" - mówił.

"Dialog jest korzystniejszy niż konflikt, na którym wszyscy tracą. Na dialogu wszyscy mają przynajmniej szansę coś zyskać" - dodał.

d3tljxh

Komorowski pogratulował też laureatom wyróżnienia. "Za każdą taką nagrodą stoją konkretne pomysły, konkretni ludzie, którzy zrobili coś dobrego, aby lepiej się pracowało w zakładach pracy. Aby zakłady pracy wzmacniały się poprzez świadome budowanie szczególnych relacji między pracodawcą a pracownikiem" - powiedział prezydent po rozdaniu nagród.

Celem konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" jest promowanie dobrych praktyk w zakładach pracy, a o wyborze laureatów decyduje komisja certyfikacyjna, w skład której wchodzą przedstawiciele NSZZ Solidarność, Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienia otrzymało 14 firm.

Firma wyróżniona certyfikatem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" ma prawo posługiwania się nim przez trzy lata. W tym czasie nie można ponownie wystartować w konkursie. Pracodawca może jednak stracić certyfikat, gdy w jego firmie łamane będą prawa pracownicze i zasady dialogu społecznego.

d3tljxh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tljxh