Trwa ładowanie...

Premier nie dba o oszczędności

Rząd miał zaoszczędzić miliardy na grupowych zamówieniach dla wszystkich ministerstw. Na razie udało się zakończyć tylko jeden przetarg. Pozostałe blokuje Donald Tusk - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Share
Premier nie dba o oszczędności
Źródło: AFP
drx1s1y

Zamiast miliardów złotych w budżecie jest tylko jeden przetarg - tak wyglądają zapowiadane przez rząd oszczędności na grupowych zakupach. Na razie udało się w ten sposób kupić telefony z kartami SIM. Dzięki temu w kasie państwa zostało ok. 24 mln zł. Gdy Polacy w trudnych czasach kryzysu coraz chętniej kupują w serwisach internetowych typu Grupon czy Gruper, rząd wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie potrafi zrobić tego samego w skali całego kraju. W czym tkwi więc problem?

Zdaniem "DGP" nie wiadomo, jaki sposób zastosować przy zgłaszaniu zapotrzebowania na konkretne produkty czy usługi. Procedurę powinna przygotować Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Premier ani jego urzędnicy nie zrobili jednak w tej sprawie nic. O przyczynach tego zaniedbania nie chcieli też rozmawiać z dziennikarzami "DGP".

Wirtualna Polska / "Dziennik Gazeta Prawna"

drx1s1y

Podziel się opinią

Share
drx1s1y
drx1s1y