Trwa ładowanie...

Premierze, gotowy projekt leży w sejmie!

Zamiast głowić się, jak wprowadzić ulgę dla odkładających na emeryturę, rząd powinien wziąć gotowy obywatelski projekt ustawy, zalegający w sejmie - radzi "Puls Biznesu". Wdzięcznych będzie więcej niż 130 tys. Polaków podpisanych pod tym projektem - dodaje gazeta.

Share
Premierze, gotowy projekt leży w sejmie!
Źródło: AFP
d3e6wdz

Donald Tusk zapowiedział wprowadzenie odpisu podatkowego dla tych, którzy będą dobrowolnie wpłacać do OFE. - Nie tędy droga - mówią eksperci. - Nie ma żadnej potrzeby ani powodu dla premiowania wpłat do OFE, przecież właśnie zmniejszono składkę. To nieporozumienie. Na dobrowolne wpłaty jest miejsce w trzecim filarze i tu powinna zostać wprowadzona ulga - uważa Wojciech Nagel, ekspert BCC.

Wprowadzenie takiej ulgi może być wyjątkowo łatwe dla rządu. Gotowy projekt od 1,5 roku leży w sejmie. Przygotował go komitet Razem, który zebrał pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą 130 tys. podpisów. Platforma Obywatelska chciała go odrzucić w pierwszym czytaniu, ale przegrała z opozycją i PSL. Niestety, potem ten projekt utknął w komisji - w 2010 r. zebrała się w tej sprawie tylko raz.

d3e6wdz

Podziel się opinią

Share
d3e6wdz
d3e6wdz