Trwa ładowanie...
d19zke5

Presspublica zwolni 144 osoby

16.4.Warszawa (PAP) - Presspublica, wydawca m.in.
"Rzeczpospolitej" i "Gazety Giełdy Parkiet" zwolni 144 osoby z
ponad 700 zatrudnionych - podały...

Share
d19zke5

16.4.Warszawa (PAP) - Presspublica, wydawca m.in. "Rzeczpospolitej" i "Gazety Giełdy Parkiet" zwolni 144 osoby z ponad 700 zatrudnionych - podały Wirtualnemedia.pl.

Według informacji z marca zarząd Presspubliki proponował związkom zawodowym i przedstawicielom rady pracowniczej redukcję zatrudnienia o ponad 200 osób.

"Zgodnie z zakończonymi wczoraj negocjacjami związków zawodowych z zarządem spółki Presspublica, pracę mogą stracić 144 osoby z ponad 700 zatrudnionych" - podały w czwartek Wirtualnemedia.pl.

Wirtualnemedia.pl poinformowały też, że podpisane w środę porozumienie precyzuje także kwestie odpraw dla zwalnianych pracowników. Poza ustawowymi odprawami zwalniane osoby otrzymają po 8 tys. zł, ale w sumie odprawa jednej osoby nie może przekraczać 27,5 tys. zł. Kwoty będą nieco inne dla osób zatrudnionych na umowy czasowe.

d19zke5

"Nie ma porozumienia ws. obniżek płac. Nie udało się go osiągnąć. Zarząd zapowiedział jednak, że dokona takich obniżek, powszechnych, na rok" - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Kościński przewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność".

W ubiegłym tygodniu większość załogi Presspubliki, wydawcy m.in. dziennika "Rzeczpospolita", zgodziła się na obniżkę pensji nie przekraczającej 10 proc. podstawowego wynagrodzenia.

Presspublica jest też wydawcą dziennika "Życie Warszawy".(PAP)

bas/ gor/

d19zke5

Podziel się opinią

Share
d19zke5
d19zke5