Trwa ładowanie...
d40zuo8

Prezydent powinien namawiać do reform

Małgorzata Krzysztoszek z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych uważa, że jedną z ról prezydenta powinno być namawianie rządu do reform finansów publicznych oraz pokazywanie jak są one niezbędne.
Share
d40zuo8

Po przeliczeniu głosów z 95 procent komisji wyborczych Bronisław Komorowski wygrywa z Jarosławem Kaczyńskim w wyborach prezydenckich. Na kandydata PO głosowało o 5,26 % wyborców więcej niż na kandydata PiS.

Małgorzata Krzysztoszek podkreśla, że reforma finansów publicznych to jedno z największych wyzwań jakie stoją przed naszą gospodarką. Dodaje, że jest to temat niebywale trudny, ponieważ reforma ta wymaga rozwiązań, które są społecznie niepopularne. Chodzi na przykład o zmiany w systemie emerytalnym, co łączy się ze zniesieniem przywilejów dla niektórych grup zawodowych, a także o podniesienie wieku emerytalnego.

W opinii eksperta PKPP Lewiatan przeprowadzanie tych reform w najbliższym czasie może być bardzo trudne, bo w zbliżających się miesiącach czekają nas wybory samorządowe, a w przyszłym roku parlamentarne.

d40zuo8

Podziel się opinią

Share
d40zuo8
d40zuo8