Trwa ładowanie...

Projekt wsparcia bezrobotnych

To innowacyjny pomysł wsparcia trwale bezrobotnych. Poszukiwani są wolontariusze , którzy chcieliby pracować z bezrobotnymi i pomóc im odnaleźć się na rynku pracy. Aktywni zawodowo pomogą swoim równolatkom szukać zatrudnienia

Share
Projekt wsparcia bezrobotnych
Źródło: newspix.pl
d2su5vg

.

- Udział w projekcie daje możliwość poznania osób w podobnym wieku, które chcą się rozwijać i poszerzać horyzonty. Wolontariusz będzie mentorem bezrobotnego kolegi i pomoże mu uwierzyć w siebie - mówi Barbara Bentkowska koordynatorka projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”. Jak dodaje projekt jest realizowany nie tylko na terenie Krakowa, ale też w powiatach nowosądeckim, chrzanowskim i tarnowskim.

d2su5vg

W ostatnich latach w Polsce wzrasta zainteresowanie wolontariatem. Grupą najbardziej zaangażowaną w bezinteresowne pomaganie innym są osoby poniżej 25 roku życia, ale coraz bardziej potrzebni stają się wolontariusze starsi, powyżej 55 roku życia. Według badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Klon/Jawor w 2010 roku zaangażowanych w wolontariat było tylko 10 proc. Polaków powyżej 55 roku życia.

Osoby, które chcą zostać wolontariuszami powinny wejść na stronę www.50plus.dzialaj.pl

d2su5vg

Podziel się opinią

Share
d2su5vg
d2su5vg