Trwa ładowanie...

Prokurator na parkiecie

"Nasz Dziennik" pisze, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza, czy działania Ministerstwa Skarbu poprzedzające planowaną prywatyzację warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych noszą znamiona działania na szkodę spółki.

Share
Prokurator na parkiecie
Źródło: WP.PL
d2kc3uy

Z informacji gazety wynika, że zarzuty zawarte we wniosku CBA dotyczą działań ministra skarbu Aleksandra Grada podejmowanych w przeddzień zamierzonej sprzedaży naszej giełdy zagranicznemu inwestorowi.

Chodzi m.in. o decyzję o wypłacie pół miliarda złotych dywidendy przez GPW za rok ubiegły i lata poprzednie. Została ona podjęta wbrew obowiązującej ustawie o obrocie instrumentami finansowymi, która zakazuje Skarbowi Państwa poboru dywidend z tej spółki.

d2kc3uy

We wniosku znalazły się także, jak pisze gazeta, zarzuty związane z zaniechaniem z niewyjaśnionych przyczyn modernizacji systemu informatycznego giełdy, który ostatnio kilkakrotnie ulegał awarii, przez co dochodziło do kilkugodzinnego zawieszenia notowań lub opóźnienia otwarcia sesji.

O kupno warszawskiego parkietu ubiegają się cztery wiodące giełdy europejskie i amerykańskie - Deutsche Boerse, London Stock Exchange, Nasdaq OMX oraz NYSE Euronex.

d2kc3uy

Podziel się opinią

Share
d2kc3uy
d2kc3uy