Trwa ładowanie...

Protesty przed sejmem przeciwko "pomostówkom"

Ponad 1000 osób przeszło sprzed gmachu sejmu do kancelarii premiera. Demonstracja została zorganizowana przez NSSZ "Solidarność" przeciwko ustawie o emeryturach pomostowych.

Protesty przed sejmem przeciwko "pomostówkom"Źródło: PAP
d35ij6w
d35ij6w

Jak powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek, uczestnicy protestu nie będą wręczać petycji premierowi, ponieważ premier nie odpowiedział jeszcze na ich poprzednią petycję, którą wręczyli mu 29 sierpnia.

Demonstranci życzyli premierowi, aby poszedł na emeryturę pomostową po roku rządów i odpalili fajerwerki.

Pochód otwierała kukła uosabiająca szefa rządu i taczki z napisem "rządowi tanio wyczarteruję". Demonstranci przynieśli też rzeźbę z drewna przypominającą premiera. Wcześniej przed budynkiem parlamentu demonstrujący spalili "trumnę dla ludzi pracy".

d35ij6w

Domagamy się rozmów z rządem, nie tylko na temat emerytur pomostowych, ale całego systemu emerytalnego. Rząd jest zobowiązany prowadzić dialog społeczny - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek.

Demonstranci przynieśli transparenty z hasłami: "cudów nie ma, wszystko ściema", i "cudy Tuska policzymy, przy wyborach rozliczymy". Mają kukłę symbolizującą premiera z napisem "kłamałem".

d35ij6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ij6w